Pojemnik henne

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W współzależności od schematu i sposobu potrafią być oddane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które dokonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie zapewne stanowić ogromniejsza niż 200 stopni Celsjusza także nie może żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy stanowi on unoszony w celkach ze skrzydełkami ruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za zajęcie w rodzaj ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wówczas w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszelkim momencie realizacji, także w zakresie działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Ważna je łączyć np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z faktów wyposażenia dozowników celkowych pewno być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do innych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.