Srodek gasniczy novec

Pożary, które wyrastają w osobnych pomieszczeniach, o niskiej kubaturze najczęściej są gaszone przy zachowaniu pary wodnej. Parę używa się w wnętrzach, w jakich pojemność wynosi około 500 m3. Powinny zatem stanowić pomieszczenia szczelne. Para jako materiał gaśniczy tzw. "steam fire extinguishing" na otwartych powierzchniach nie prawdopodobnie być wykorzystana, ze powodu na jej znacznie mały ciężar właściwy, co przenosi się na niezarabianie odpowiedniego stężenia gaśniczego.

Ponadto w przypadku małych,ale nieszczelnych pomieszczeń zastosowanie pary gaśniczej plus jest kilku aktywne i efektywne.

Do najczęściej spotykanych pomieszczeń, w jakich poświęca się parę wodną do zabezpieczenia i gaszenia pożarów są: suszarnie materiałów łatwopalnych oraz drewna, przepompownie produktów naftowych, kotły wulkanizacyjne, kolumny rektyfikacyjne oraz statki. Ten środek gaśniczy dopasowuje się oraz do ugaszania pożarów ciał stałych, jakie nie mogą być ugaszone w efektu związku z wodą.

https://neoproduct.eu/lt/long-strong-veiksmingas-ilgo-ir-intensyvaus-sekso-budas/Long&Strong Veiksmingas ilgo ir intensyvaus sekso būdas

Para wodna może żyć ponad wprowadzana do gaszenia pożarów cieczy, których temperatura ma co kilka 60°C. Gaszenie lub zabezpieczenia miejsca pożaru parą wodną będzie ostatnim dużo efektywne im piękniejsza będzie temperatura zapłonu cieczy.

Zastosowanie pary wodnej powoduje rozcieńczenie palnych gazów w okolicy spalania. Następuje również obniżenie stężenia tlenu do takiej wartości, przy której złe jest dalsze spalanie. W mieszaninie par i alkoholi w obrębie strefy spalania oraz zagrożenia pożarowego 35% stężenie pary wodnej powoduje zahamowanie procesu palenia oraz brak dalszej możliwości spalania.

Proces gaszenia jest niewątpliwie najbardziej efektywny przy użyciu pary nasyconej, która udzielana jest pod ciśnieniem od 6 do 8 atmosfer.